Poniedziałek, 21 października 2019 Celiny Eli Urszuli
Szukaj w Internecie
Szukaj w Polibuda.info
Polibuda.info » Studia » Aktualności   
Drukuj
Stypendium mobilizacyjne - nowa propozycja dla studentów
CC PublicDomainPictures
CC PublicDomainPictures
Prima Aprilis
Czy tylko najlepsi studenci mają szansę na stypendium? Słyszymy przecież, a także wielu z Nas korzysta, o bardzo wielu programach stypendialnych. Stypendia to nie tylko sprawy socjalne czy państwowe stypendia związane z kierunkami zamawianymi, ale również tzw. "stypendia fundowane" jak stypendium im. inż. Mieczysława Króla, stypendium im. Mariana Kantona. Jak Politechnika długa i szeroka możliwości jest bardzo wiele. Są oczywiście także, a może przede wszystkim, stypendia związane z osiągnięciami naukowymi.

Do tej pory stypendia tego typu były zarezerwowane tylko dla najlepszych z najlepszych: otrzymywało je tylko kilka procent studentów, którzy na swoim kierunku, roku czy w grupie zaliczyli wszystkie przedmioty i za ostatni semestr osiągnęli najwyższe średnie. Dlaczego "do tej pory"?

Zgodnie z pomysłem JM Rektora Politechniki Warszawskiej stworzone zostanie specjalne stypendium dla osób, które mimo braku pierwszorzednych wyników w nauce podejmują kroki w kierunku polepszenia swojej sytuacji i są zdeterminowane ten cel osiągnąć.

Dla kogo?


Stypendium może zostać udzielone studentom, którym "nie poszło" w sesji, ale podejmują kroki ku poprawie swojej sytuacji i udokumentują uczęszczania na zajęcia wyrównawcze (w wymiarze nie mniej niż 1 godziny tygodniowo) z przedmiotu, z którego nie uzyskali zaliczenia w poprzednim semestrze, oraz zapiszą się na powtórkę z nie zaliczonego przedmiotu. Jednorazowe stypendium będzie wypłacane na początku pierwszego semestru następującego po nie zaliczonym egzaminie, w którym realizowany jest nie zaliczony przedmiot. Jeżeli w kolejnej sesji student nie poprawi oceny na co najmniej 3.0, będzie musiał zwrócić otrzymaną kwotę. Stypendium może być wypłacane wielokrotnie, jednak za każdym razem musi dotyczyć innego przedmiotu.

Warunkiem koniecznym do uzyskania stypendium jest dostarczenie do właściwego dziekanatu kompletu dokumentów, składającego się z karty ocen (uwzględniającej mniejszą liczbę nie zaliczonych przedmiotów niż 3), potwierdzenie uczęszczania na korepetycje oraz podania.

Stypendium już zostało przez wielu studentów okrzyknięte mianem "stypendium ostatniej szansy", ale władze PW odcinają się od tej nazwy sugerując użycie właściwej, oficjalnej nazwy "stypendium mobilizacyjne". Na obecnym etapie przygotowań mówi się o kwocie 200zł miesięcznego stypendium wypłacanego przez jeden semestr.

Co o tym sądzą


Zapytaliśmy studentów co sądzą o nowym pomyśle. Odzew jest pozytywny, choć są też głosy umiarkowanego entuzjazmu.

Tomek, student 7 roku Informatyki na WEiTI:
"Stypendium ostatniej szansy to bardzo fajny pomysł, zawsze to jakaś pomoc dla tych, którzy mają problemy ze studiami. Niektóre przedmioty na WEiTI są "warte" nawet 60 jednostek kosztów, co przekłada się na nawet 900zł kary w razie niezaliczenia. W minionym semestrze musiałem zapłacić 4960zł za nie zaliczone przedmioty. Uważam, że każdy powinien mieć równe szanse i takie stypendium jest tu pomocne."

Marta, studentka wydziału Elektrycznego:
“To całkiem fajna inicjatywa, że ktoś pomyślał o pomocy dla osób, które na prawdę chcą skończyć swoje studia. To będzie ciężkie wyzwanie zaliczyć nasze «magnesy», ale może jeśli studenci będą mieli nie tylko pomoc ale i mobilizację to pójdzie lepiej. Kwota nie pokryje co prawda kosztów powtarzania laboratoriów, ale może wystarczy na korki”
Źródło informacji: Informacja własna
Autor: jrencz(o)polibuda.info dnia: 01.04.2013 [14:00]

Dodaj do: Dodaj do Google Bookmarks Dodaj do Wykop.pl Dodaj do del.icio.us Dodaj do gwar.pl


komentarze (5)

Stypendium mobilizacyjne - nowa propozycja dla studentów
Emilia (Gość) IP: 79.163.44.* +odpowiedz skasujcie ten komentarz
01.04.2013 [14:08]
Przez chwilę nawet uwierzyłam. Nieładnie robić studentom nadzieję :P
Stypendium mobilizacyjne - nowa propozycja dla studentów
Anonim IP: 83.6.24.* +odpowiedz skasujcie ten komentarz
01.04.2013 [14:24]
Student 7 roku? No to chłopakowi coś bardzo nie poszło chyba...
Stypendium mobilizacyjne - nowa propozycja dla studentów
Anonim IP: 79.190.23.* +odpowiedz skasujcie ten komentarz
01.04.2013 [14:46]
Przezorny zawsze ubezpieczony - po zeszłorocznym żarcie ze zmianą nazwy uczelni na SUT, nie udało Wam się mnie nabrać. Dodam, że dzisiejszy żart był słaby w porównaniu z zeszłorocznym
Stypendium mobilizacyjne - nowa propozycja dla studentów
Anonim IP: 176.96.173.* +odpowiedz skasujcie ten komentarz
01.04.2013 [15:14]
Słaby, bo się nie pośmiałeś? Smutne :)
Stypendium mobilizacyjne - nowa propozycja dla studentów
Nuśka (Gość) IP: 93.105.186.* +odpowiedz skasujcie ten komentarz
01.04.2013 [18:15]
magnesy, hahaha :D

Strona: 1/1
1 

Dodaj nowy komentarz

Jesteś niezalogowany. Zaloguj się, jeśli nie chcesz aby komentarz był anonimowy.Zwiększ wysokość pola Zmniejsz wysokość pola

(opcjonalnie)
3.85.245.* - w takiej postaci pojawi się Twoje IP, gdy jesteś niezalogowany

Dodawanie komentarzy:
Użyj [http://www.polibuda.info] lub [http://www.polibuda.info|opis] przy wstawianiu odsyłaczy..
Tagi HTML są zablokowane.
Developed by XIDEMIA Powered by Cabal Samorzad Studentow PW