Poniedziałek, 21 października 2019 Celiny Eli Urszuli
Szukaj w Internecie
Szukaj w Polibuda.info
Polibuda.info » Nauka » Konkursy dla Studentów   
Drukuj
"Dziewczyny w nowych technologiach" - konkurs o staż
Jeśli jesteś studentką i lubisz wszystko, co wiąże się z nowoczesnymi technologiami, projekt „Dziewczyny w Nowych Technologiach” jest właśnie dla Ciebie! Weź udział w konkursie i wygraj wyjątkowy staż w jednej z wiodących firm technologicznych: CISCO, SAS Institute, Sygnity lub Motorola Solutions.

Najnowsze dane Komisji ds. Internetu Szerokopasmowego (The Broadband Commission) działającej przy ONZ wskazują na brak równości płci w sektorze technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Jest to szczególnie widoczne w nierównym dostępie kobiet do technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz w ograniczonej reprezentacji kobiet w sektorze ITC, wyrażonej liczbą zajmowanych stanowisk, szczególnie kierowniczych i właścicielskich. Możemy to zmienić, dzięki takim inicjatywom jak „Dziewczyny w Nowych Technologiach”!

„Dziewczyny w Nowych Technologiach” to inicjatywa społeczna Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ściśle związana z ustanowionymi przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU) obchodami Światowego Dnia Kobiet i Dziewcząt w Nowych Technologiach – „Women and Girls in ICT Day”, który przypada w tym roku na 25 kwietnia.

Celem inicjatywy jest nagłośnienie problematyki niskiego udziału kobiet w sektorze nowych technologii: telekomunikacji i informatyki oraz zachęcenie młodych kobiet do podejmowania nauki i zatrudnienia w branży ICT.

Wymiernym efektem współpracy Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej i wiodących firm technologicznych w Polsce jest ogłoszenie konkursu stażowego w: Cisco Systems Polska, Motorola Solutions Polska, SAS Institute Polska i Sygnity S.A. dla najzdolniejszych studentek od II roku studiów pierwszego stopnia oraz roczników wyższych, a także studiów drugiego stopnia i jednolitych studiów magisterskich. Warunkiem udziału w konkursie jest rozwiązanie autorskiego zadania, przygotowanego przez każdą z firm partnerskich.

DLA KOGO?
Konkurs jest skierowany do studentek (min. II roku studiów pierwszego stopnia oraz roczników wyższych, także studiów drugiego stopnia i jednolitych magisterskich) kierunków związanych z branżą ICT, głównie: telekomunikacji, informatyki i elektroniki.

Konkurs startuje 15 kwietnia, a czas na rozwiązanie zadania mija 1 maja br.

Krok 1 – Zapoznaj się z Regulaminem Konkursu

Krok 2 – Przygotuj wymagane dokumenty: oświadczenie - zgodę na przetwarzanie
danych, zaświadczenie o średniej ocen oraz rekomendację uczelni

Krok 3 – Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Krok 4 – Rozwiąż zadanie przygotowane przez wybranego lidera branży ICT

Krok 5 – Prześlij rozwiązanie

WIĘCEJ INFORMACJI:
http://www.uke.gov.pl
http://www.facebook.com/DziewczynyICT
Źródło informacji: Informacja prasowa
Autor: Karolina Halik dnia: 23.04.2013 [13:30]

Dodaj do: Dodaj do Google Bookmarks Dodaj do Wykop.pl Dodaj do del.icio.us Dodaj do gwar.pl
Developed by XIDEMIA Powered by Cabal Samorzad Studentow PW