Poniedziałek, 21 października 2019 Celiny Eli Urszuli
Szukaj w Internecie
Szukaj w Polibuda.info
Polibuda.info » Serwisy » Ogłoszenia » Praca   
Drukuj
Techniczna strona piwa
Kompania Piwowarska
Kompania Piwowarska
Tylko do końca kwietnia trwa rekrutacja do Manufacturing Trainee Program, w ramach którego można odbyć półtoraroczny płatny staż w browarach Kompanii Piwowarskiej. MTP to propozycja dla studentów uczelni technicznych, którzy chcieliby rozpocząć karierę u lidera branży piwowarskiej i największej firmy spożywczej w Polsce. Miejsca dla stażystów czekają w Tychach, Poznaniu i Białymstoku.

Manufacturing Trainee Program to program stażowy skierowany do studentów ostatniego roku lub absolwentów uczelni technicznych. Preferowane są kierunki techniczne (mechanika i budowa maszyn, automatyka i robotyka i pokrewne) oraz technologiczne (biotechnologia, technologia żywności, inżynieria chemiczna i pokrewne). Młodzi ludzie mogą zgłosić się na staż w jednym z obszarów produkcyjnych firmy. Kompania Piwowarska przygotowała dla nich stanowiska w działach Produkcji, Rozlewu i Techniki.

KP poszukuje osób z biegłą znajomością języka angielskiego, mobilnych, szukających możliwości rozwoju i pragnących poszerzać swoją wiedzę i umiejętności. Kandydaci powinni posiadać naturalne zdolności komunikacyjne i przywódcze, przejawiać inicjatywę i lubić wyzwania. Proces rekrutacji składa się z kilku etapów: rejestracji on-line, weryfikacji przesłanych aplikacji, Assessment Centre, sprawdzenia znajomości języka angielskiego oraz rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą. Młodzi ludzie rozpoczną staż w Kompanii Piwowarskiej we wrześniu br., obowiązywać ich będzie umowa o pracę.

Staż trwa 18 miesięcy i obejmuje kilka etapów: od ogólnego zapoznania ze wszystkimi działami w browarze, po realizację samodzielnych projektów i ich ewaluację. Indywidualny Plan Rozwoju przygotowany dla każdego stażysty umożliwi mu poznanie pełnego zakresu działania części operacyjnej organizacji oraz wymianę wiedzy w ramach projektów w Grupie SABMiller w Europie. Chętni do rozpoczęcia kariery u lidera branży powinni się pospieszyć – zgłoszenia można przesyłać do 30 kwietnia.

Uczyć się od najlepszych

Startujący jesienią Manufacturing Trainee Program to już druga edycja projektu. Aktualnie w browarach KP w Tychach, Poznaniu i Białymstoku zdobywa doświadczenia czterech absolwentów uczelni technicznych, którzy rozpoczęli staż w czerwcu 2012 r.

Adam Kowalik, absolwent kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, pracuje w Dziale Techniki w Browarze w Tychach, zaś Adrian Tomaszewski – inżynier-informatyk z Politechniki Białostockiej – w Dziale Rozlewu w Browarze w Białymstoku. Natomiast w Poznaniu znalazło zatrudnienie dwóch absolwentów Politechniki Poznańskiej: Szymon Mrozik w Dziale Rozlewu oraz Dominik Malkowski w Dziale Produkcji.

Młodzi ludzie mają za sobą dopiero część stażu w strukturach KP, ale już teraz dostrzegają korzyści płynące z programu.

– Zdecydowanie jest to wszechstronna wiedza – opowiada Adrian Tomaszewski o zdobywanym doświadczeniu. – Dotyczy nie tylko produkcji piwa, ale również wielu innych umiejętności (np. liderstwo, rozwiązywanie problemów), które można wykorzystywać nie tylko w życiu zawodowym. Dodatkowo bardzo cennym aspektem jest doskonalenie nabytych umiejętności w praktyce.

– Moim głównym celem jest realizacja programu stażowego, czyli nauka, w jaki sposób funkcjonuje browar, jaka jest jego specyfika. Uczę się, jak działa organizacja, oraz biorę udział w szkoleniach przewidzianych w planie. Poza tym dostałem pakiet własnych projektów do realizacji, związanych m.in. z optymalizacją odzysku energii na warzelni, z poprawą schładzania brzeczki i wypychu młóta. Oprócz tego, w miarę możliwości, pomagam w pracy pozostałym inżynierom działu techniki – opisuje swoje obowiązki Adam Kowalik. – Jest to naprawdę rozbudowany staż, który można zacząć, tak jak w moim przypadku, już w czasie studiów. Czas trwania stażu wystarcza do zdobycia potrzebnych umiejętności i doświadczeń. Ludzie pracujący w KP są mocną stroną firmy: są bardzo pomocni i otwarci, naprawdę znają się na swojej pracy.

Dzięki Manufacturing Trainee Program studenci i absolwenci mają szansę stać się częścią lidera branży piwowarskiej w Polsce i – cytując stażystów – już na samym początku kariery zawodowej uczyć się od najlepszych.

Więcej informacji na temat programu można znaleźć w zakładce „Kariera w KP” na stronie internetowej firmy.

Źródło informacji: Artykuł pochodzi z newsroomu portalu
Autor: kompania.piwowarska(o)alertmedia.pl dnia: 24.04.2013 [23:15]

Dodaj do: Dodaj do Google Bookmarks Dodaj do Wykop.pl Dodaj do del.icio.us Dodaj do gwar.pl
Developed by XIDEMIA Powered by Cabal Samorzad Studentow PW