Poniedziałek, 21 października 2019 Celiny Eli Urszuli
Szukaj w Internecie
Szukaj w Polibuda.info
Polibuda.info » Nauka » Wykłady specjalne   
Drukuj
Projekt EKOstudent po raz siódmy!
Emblemat artykułu
W dniach 7-10 maja w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się siódma edycja programu „Ekostudent”. Hasłem przewodnim wydarzenia jest Ekostudent = student społecznie odpowiedzialny”. To jedyna tego rodzaju impreza dla studentów, w której co roku biorą udział dziesiątki młodych ludzi zainteresowanych ekologią.

„Ekostudent 2013” to najbardziej zielona inicjatywa warszawskich uczelni. Celem projektu jest poszerzanie horyzontów, rzucenie nowego światła na hasło EKOLOGIA poprzez inspirujące wykłady pokazujące zalety “bycia EKO”. Organizatorzy poprzez bogaty i ciekawy program imprezy, będą zachęcać do zwracania większej uwagi na problemy ekologii i znaczenia, jakie ma dbanie o środowisko, dla przyszłych pokoleń.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach i wykładach, prowadzonych przez ekspertów z dziedziny ekologii. Omawiane będą m.in. kwestie związane z odnawialnymi źródłami energii, które od dłuższego czasu są priorytetem dla Unii Europejskiej. Słuchacze dowiedzą się także o społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), trendzie, który staje się coraz bardziej popularny wśród polskich firm. Ponadto będzie można wziąć udział w warsztatach na temat eko trendów, takich jak zdrowe odżywianie, ekologiczna moda czy kosmetyki przyjazne dla środowiska. Wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział także w spotkaniu dotyczącym interesujących ścieżek kariery zawodowej, związanych, w mniejszym lub większym stopniu, z ekologią.
- Inicjatywy takie jak „Ekostudent” są bardzo potrzebne i z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Działania na rzecz środowiska są także wpisane w misję marki Jan Niezbędny, dlatego cieszymy się mając możliwość wspierania organizatorów akcji - mówi Waldemar Kletkiewicz, Senior Brand Manager marki Jan Niezbędny, Sarantis Polska SA.

Na uczestników czekają także inne atrakcje. Organizatorzy zaplanowali wspólne warsztaty z jogi – „Relax, let’s do it!” czy lekcje tańca – dancehall. W trakcie imprezy odbędzie się także pokaz eko mody pod hasłem „Wybieg na trawie czy trawa na wybiegu?”. Z pewnością dużym zainteresowaniem będą cieszyć się warsztaty kulinarne z kucharzem Grzegorzem Łapanowskim, nazywanym przez niektórych polskim Jamiem Olivierem. Studenci będą mieli okazję nauczyć się kilku przydatnych przepisów, dzięki którym szybko będą mogli przygotować pełnowartościowe posiłki. Poznają tajniki zdrowej kuchni oraz dowiedzą się jak przygotować wartościowe dania, które będą smaczne i zdrowe.

Organizatorzy liczą, że i w tym roku, „Ekostudent 2013” zgromadzi tłumy zainteresowanych. Cały program akcji można znaleźć na stronie www.ekostudent.pl.

Źródło informacji: Artykuł pochodzi z newsroomu portalu
Autor: m.pytkowska(o)mediaforum.pl dnia: 06.05.2013 [00:00]

Dodaj do: Dodaj do Google Bookmarks Dodaj do Wykop.pl Dodaj do del.icio.us Dodaj do gwar.pl
Developed by XIDEMIA Powered by Cabal Samorzad Studentow PW