Poniedziałek, 21 października 2019 Celiny Eli Urszuli
Szukaj w Internecie
Szukaj w Polibuda.info
Polibuda.info » Kultura » Felietony   
23 marca. Mamy kalendarzową i astronomiczną wiosnę, choć spoglądając za okno można odnieść wrażenie, że matka natura zrobiła wszystkich w balona. Jest to także dzień, w którym finał ma akcja „Godzina dla Ziemi” (choć zawsze odbywał się w ostatnią sobotę marca). Wyłączane są światła na najbardziej znanych budynkach na świecie, a wszechobecne bilbordy z reklamami akcji zachęcają do ratowania świata i wyłączania światła także w domach. Czy ma to w ogóle sens? Czy cofając się na godzinę do epoki kamienia łupanego, ratujemy matkę Ziemię?
    brak komentarzy   dnia: 23.03.2013 [14:45]
Zimowy poranek, czas zebrać się na zajęcia, a na biurku stos zeszytów, kartek, teczek i laptop. Chwila wahania i w torbie ląduje notatnik i komputer. Zatem... w drogę!
    3 komentarze   dnia: 16.01.2013 [10:00]
Zapraszamy wszystkich na kolejny turniej League of Legends w Amplitronie!
    brak komentarzy   dnia: 21.10.2012 [09:30]
http://mandu.pl/
Dawniej muzyka miała łatwo. Ktoś zagrał, inny ktoś nagrał, trzeci kupił i słuchał. Nikt nie myślał, że może być inaczej. Chyba nie mogło - w czasach płyt winylowych - czy się mylę? W każdym razie kopiowanie musiało być wtedy trudniejsze niż dziś, kiedy znalezienie płyty nie trwa nawet kilku minut, a co dopiero jej pobranie.
    brak komentarzy   dnia: 05.04.2012 [22:15]
Każde miasto ma swoje mity. W tych miastach krążą legendy. Oczywiście, im starsze miasta, miejsca, tym większą warstwą mitów są obrośnięte. Ale bywają też opowieści całkiem świeże. Wszyscy warszawiacy znają legendę o Bazyliszku w kanałach, ale czy ktoś słyszał o sławetnym „Wyścigu po miejsca” na Żoliborzu?
    1 komentarz   dnia: 27.03.2012 [19:45]
W miniony piątek (28.05.2011) odbyła się kolejna Noc Kina w Multikinie. Tym razem obyło się bez żadnych liczebników porządkowych przy nazwie imprezy, ponieważ "nie była to kolejna, zwykła Noc Kina", a "Noc Kina 3D", czyli maraton z wyraźnie określonym tematycznie repertuarem. Na początek kilka słów wprowadzenia dla osób, które o tej inicjatywie jeszcze nie słyszały. Jeśli zaś ktoś jest z nią obyty, może ominąć następny akapit i przejść od razu do kwestii, którą chciałem w tym wpisie poruszyć, czyli technologii 3D, nagminnie wykorzystywanej od dłuższego czasu w kinie. Zapraszam.
    brak komentarzy   dnia: 29.05.2011 [00:30]
Zmora dyskusji o energii nuklearnej polega na tym, że najodważniejsze i najbardziej agresywne opinie wygłaszają jednostronnie (nie)douczeni lub (nie)świadomie będący ignorantami. Dlatego nie będę przekonywać do pewnej siebie własnej opinii, wolę póki co poddać się źródłom wiedzy w dziedzinie, która nie jest już jedynie fizyką – to etyka, ekologia, filozofia, historia, antropologia, giełda, gospodarka, stosunki międzynarodowe, polityka, władza. Aspekt nauki ścisłej jest na końcu, najmniej teraz ważny.
    8 komentarze   dnia: 22.03.2011 [10:30]
W polskim kinie dzieje się! Oj, dzieje. Pewien odsetek naszego społeczeństwa, zwykle w tej sztuce pomijany, przeżywa apogeum zainteresowania swoją sprawą. Na ekrany wchodzą filmy pokroju "Sali samobójców" czy "Wojny żeńsko-męskiej", w których ogromną rolę odgrywają bohaterowie, o których po raz pierwszy upomnieli się twórcy "Magdy M." rozpoczynając rewolucję obyczajową na ekranie.
    1 komentarz   dnia: 10.03.2011 [22:15]
źródło: haft-miejski.blogspot.com
To przewrotne pytanie zadaje w jednej ze swoich prac artystka, Monika Drożyńska. Autorka projektów związanych z przestrzenią zurbanizowaną.
Może nie zawsze wiemy gdzie tej sztuki mamy szukać. Nierzadko jest bliższa i ciekawsza, niż może się wydawać.
    2 komentarze   dnia: 15.02.2011 [22:15]
Niekiedy jest pikantna innym razem łagodna, mała, duża, na miejscu, na zamówienie, z podwójnym serem lub bez. Dziś obchodzi swoje święto. Z tej okazji zachęcam wszystkich miłośników pizzy do kulinarnych szaleństw! Zaproście znajomych, szykujcie składniki, przenieście się myślami do słonecznej Italii i zabierzcie się do wspólnego pichcenia.
    brak komentarzy   dnia: 08.02.2011 [22:00]
więcej artykułów »
Developed by XIDEMIA Powered by Cabal Samorzad Studentow PW